Χόρεψε στη... βροχή η Ηλιούπολη 3-0 τον Παπάγο

Επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ο Γ.Σ. Ηλιούπολης μένοντας στο -4 από την πρώτη θέση και τον ΠΑΟ Ρουφ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Γαλάνη, χόρεψε στην βροχή και επικράτησε με το ευρύ 3-0 του Παπάγου πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

Ο Ήλιος πέρα από τα τρια γκολ δημιούργησε και ευκαιρίες και το σκορ κυρίως στο β' ημίχρονο θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις εάν οι παίκτες των γηπεδούχων ήταν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Από την άλλη, ο Παπάγος άντεξε για ένα ημίχρονο όμως στην επανάληψη υπέκυψε την ανωτερότητα του Ήλιου.

Στο 8' ο Φέρτης κέρδισε πέναλτι με τον Γκούγκα να κάνει το 1-0.

Στο 58' ο Γάγγος με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Καββαδία κάνοντας το 2-0, με τον Σαλαπάτα να κάνει με κεφαλιά το 3-0 στο 68'.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Βαγγέλης Γαλάνης) Τικταπανίδης, Σταύρου, Μπούτιβας (75' Καραπάτης), Θυμιανός, Αγοραστός, Γεωργιάδης (62' Ορφανός), Γάγγος, Αγκόλι, Γκούγκας (75' Χαραλαμπόπουλος), Φέρτης (58' Σαλαπάτας), Σόουζα.

ΠΑΠΑΓΟΣ (Γιάννης Ντόκος) Καββαδίας, Κολιάκος, Ταλιούρας Ν. (57'Δούκας), Αλεξιάδης, Ταλιούρας Δ. (57'Δρυμωνίτης), Κορδας, Μπράτσος, Φατούρος, Ταλιούρας Ι., Ρηγόπουλος, Ταλιούρας Φ.