Δεύτερη νίκη για το Φωστήρα Ηλιούπολης, 2-1 το Καματερό

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε βαρύ αγωνιστικό χώρο - εξαιτίας των ακραίων καιρικών συνθηκών που επικρατούν στη χώρα - η ομάδα του Φωστήρα Ηλιούπολης νίκησε το Καματερό με 2-1, φτάνοντας τους 10 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Το συγκρότημα του Γιάννη Μητρούση ανέτρεψε μάλιστα το σκορ, καθώσ στο 9', η φιλοξενούμενη ομάδα του Καματερού προηγήθηκε με το πέναλτι του Παππά. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο πεντηκοστό ένατο λεπτό, ο Τσαπικούνης, με προβολή μετά από κόρνερ, έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 77', ο Κυριαζής με σουτ εντός περιοχής, ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Έτσι, ο Φωστήρας "ξεκόλλησε" από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, όντας πλέον 14ος, ενώ η ομάδα του Καματερού βρίσκεται στην ένατη θέση, έχοντας 14 βαθμούς.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Μητρούσης): Καυκιάς, Τριανταφυλλάκης (32' Καλτσής), Ασωνίτης, Τσαπικούνης, Βαμβακερής, Λιάπας, Καραγιάννης, Τσαπούρας (69' Παπαευθυμίου), Κυριαζής (89' Μίζιος), Γιαννίος (78' Ζώης), Φατσέας

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Κουνάδης): Ξυδιάς, Πιτέλης, Καρκαλέτσης (77' Καχίτζε), Τσιργιώτης, Σέχου, Παππάς, Πετανάι, Μασμανίδης (60' Λουβέρδης), Γκανιός (60' Διαμαντίδης), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης