Ευρεία νίκη για τον ΓΣ Αργυρούπολης 4-0 τον Αθηναϊκό

Σε ένα παιχνίδι όπου οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο ΓΣ Αργυρούπολης επικράτησε με 4-0 επί του Αθηναϊκού.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο ένατο λεπτό μετά από κόρνερ του Υφαντή και κεφαλιά του Γεωργάκα, ενώ μισή ώρα αργότερα ο Γκρεβτσίδης με ωραίο κατέβασμα και σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου της αναμέτρησης. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι δεν έριξαν ρυθμό και στο 47' διεύρυναν το προβάδισμά τους με την κεφαλιά ψαράκι του Βλάχα, ενώ στο 65' ο Μπούρσαλης με αυτογκολ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Πλέον, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην ένατη θέση της βαθμοογίας ξεφεύγοντας από τις τελευταίες θέσεις και έχοντας συγκεντρώσει 19 βαθμούς. Στον αντίποδα, ο Αθηναϊκός έμεινε στους 15 και βρίσκεται 13ος, αντίστοιχα.

ΓΣΑ (Γιάννης Λεβέντης): Ευγγέλου, Μαργαρίτης, Γοργάκης, Γεωργάκας, Σταθακόπουλος (80' Κακούτης), Νταλταρής ( 72' Αργύρης), Λεβέντης, Υφαντής, Βλάχας (83' Κωνσταντινίδης), Γκρεβτσίδης (75' Ζαννίκος), Δρακοντίδης

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αλέκος Ρίζος): Μανωλικίδης, Μπούρσαλης, Ζάχος, Τζανετής (33' λ.τρ. Κυριακόπουλος), Τσώνης, Αγγελόπουλος (84' Μακραδήμας), Σακελλαρίου, Λαζάρου, Θανόπουλος (54' Ξεριζώτης), Τσονάκης (71' Λεβέντης Γ.), Σκούμας