Νέα μεγάλη ανατροπή ο Κένταυρος Βριλησσίων και 2-1 τον Χολαργό

Σε ματς... ακατάλληλο για καρδιακούς εξελίχθηκε το σημερινό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Βριλησσίων, με τον τοπικό Κένταυρο να κερδίζει τον Χολαργό με 2-1, σκορ που διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες, με το σκορ να μένει στο 0-0, έπειτα το χαμένο πέναλτι των φιλοξενούμενων στο 32'. Το 0-1 πέτυχε για τον Χολαργό στο 49' ο Κοκκινέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Χατζής αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με δέκα παίχτες. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο το αριθμητικό τους πλεονέκτημα ισοφαρίζοτνας στο 57', με την κεφαλιά του Χαλκιόπουλου. όσο πλησιάζαμε στη λήξη του παιχνιδιού, η αγωνία γινόταν όλο και πιο έκδηλη στα πρόσωπα τόσο των ποδοσφαιριστών, όσο και των προπονητών. Φτάνοντας στις καθυστερήσεις, ο Πιπέρας λύτρωσε την ομάδα του και με πλασέ έκανε το 2-1. Με τη νίκη του, ο Κένταυρος Βριλησσίων έφτασε τους 11 βαθμούς και ανέβηκε στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με την ομάδα του Χολαργού να παραμένει στην έκτη θέση και τους 19 βαθμούς.

Η ομάδα του Κενταύρου δείχνει ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση αφού μετά τη νίκη επί του Άρη Πετρούπολης που προήλθε και αυτή με ανατροπή στο σκορ και την ισοπαλία στο Βύρωνα κόντρα στον Αθηναϊκό, και σήμερα έδειξε ότι βρίσκεται σε άνοδο.

Από την άλλη, ο Χολαργός γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ (Γιώργος Οικονομόπουλος): Θεοδωρίδης Θ., Κοντογιάννης (92' Παπαντωνάκης), Χαλκιόπουλος, Τσιπούρας, Κολιός, Σεϊτι (64' Θεοδωρίδης Γ.), Μανίκας, Δέτσης (83' Καλούτσας), Πιπέρας Σπ., Πιπέρας Ι., Σκεντερι (63' Κουλιούρης)

ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Γιάννης Κουσάνας): Μάρκης, Δαρδαμάνης, Ζυγούρης (46' Κοτσολάκος), Μιχελής, Μηλιώνης, Ζαχαρόπουλος, Λεβέντης (62' Τριάντης), Τσίρος, Χατζής, Κοκκινέλης, Βουλτσίδης (85' Ζώης)