Τρίποντο στις καθυστερήσεις για τα Μελίσσια

Ο Ιάσων Ιλίου υποδέχτηκε τα Μελίσσια, με το τελικό 1-2 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού επιστρέφοντας στα τρίποντα μετά από δυο εβδομάδες.

Στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, η ομάδα των γηπεδούχων ήταν πιο δραστήρια, χάνοντας ευκαιρίες και εν τέλει, πετυχαίνοντας πρώτη γκολ στο 28', με το σουτ του Ιάσωνα Φάκη. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Τελικά, στο 89' κατάφεραν να ισοφαρίσουν με την κεφαλιά του Σπυρίδη. Ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει ισόπαλο, στις καθυστερήσεις, μετά από κόρνερ που κέρδισαν τα Μελίσσια, ο Δημήτρης Φάκης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παλαιολόγου, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, τα Μελίσσια ανέβηκαν στην 11η θέση φτάνοντας τους 21 βαθμούς ενώ ο Ιάσων Ιλίου έμεινε στους 15 και την 14η θέση.

ΙΑΣΩΝ (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Παλαιολόγος, Ριζάς, Στρούγγης, Μπάκας, Κουμεντάκος, Λάχας (65' Λιάπης), Κολιός (55' Τσαναχτσίδης), Σπυρίδης, Σέχου (80' λ.τρ. Μαλιώρας), Γλέζος (15' λ.τρ. Μήτσος), Κώστας

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δημήτρης Μπουγάς): Νικολάου, Πολυδωρόπουλος, Ζούνα, Πουλάκης (65' Σειτάι), Φάκης Δ., Παπαχρήστος (80' Μακρυπίδης), Αρβανίτης, Καλημέρης (90' Κωβός), Φάκης Ι. (89' Ντεντόπουλος), Καραμπίνης