Βενάκης: Ανώτεροι από τον αντίπαλο

Απογοητευμένος παρουσιάστηκε ο προπονητής της Αγίας Παρασκευής, Σήφης Βενάκης μετά το 1-1 με τον Χολαργό.

Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε

"Στο α' ημίχρονο δεν έγινε καλό παιχνίδι και σε αυτό έπαιξε ρόλο και το γήπεδο. Δεν ήμασταν καμία από τις δυο ομάδες σε καλή κατάσταση. Στο β' ημίχρονο θεωρώ ότι η δική μας ομάδα πατούσε καλύτερα στο γήπεδο με αποκορύφωμα τις ευκαιρίες με τους Λαζόπουλο, Κραψίτη και Μπόλη για να μπούμε μπροστά στο σκορ. Από εκεί και πέρα, κόντρα στη ροή δεχόμαστε ένα τέρμα και μενουμε πίσω στο σκορ. Από εκεί και πέρα ρισκάραμε παραπάνω φέραμε περισσότερους παίκτες στην αντίπαλη περιοχή, ισοφαρίσαμε, όμως το αποτέλεσμα μας στεναχωρεί. Παρότι η ομάδα ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο όμως δεν καταφέραμε να κερδίσουμε. Οφείλουμε να συνεχίσουμε, έχουμε δρόμο μπροστά μας και ήδη κοιτάζουμε το ματς με τον Ιερόθεο που αποτελεί πρόκληση για εμάς".