Δημήτρης Φιλίππου: «Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την προσπάθεια της ομάδας»

Παρά την ήττα με 3-0 απο τα Σούρμενα, ο προπονητής της Κηπούπολης, Δημήτρης Φιλίππου εξέφρασε την ικανοποίηση του για την προσπάθεια των παικτών του.

Αναλυτικά, το σχόλιο του

«Κάναμε μία αξιόλογη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, Προσπαθήσαμε να παίξουμε και νομίζω ότι το καταφέραμε σε μεγάλο βαθμό ένα παιχνίδι πρωτοβουλίας και με λίγη προσοχή θα πηγαίναμε στην ανάπαυλα τουλάχιστον με την ισοπαλία .Δυστυχώς για εμάς στο δεύτερο ημίχρονο η στιγμή του τραυματισμού του Κώστα (Ασκοτίρης) σε συνδυασμό με την αποβολή του Αντώνη (Σκλαβενίτης) σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα αποσυντονιστήκαμε σαν ομάδα. Η ομάδα των Σουρμένων το εκμεταλλεύτηκε ανέβασε αισθητά την απόδοσή της και με την επίτευξη του 2ου τέρματος μας έφερε σε πολύ δύσκολη θέση. Δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω την προσπάθεια της ομάδας μέχρι το τέλος και αυτό αποτυπώνεται στο δοκάρι το οποίο είχαμε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Η συνέχεια είναι μεγάλη και θα επιδιώξουμε να πάρουμε τους απαραίτητους πόντους σε παιχνίδια που είναι μπροστά μας»