Πέρασε με εμφατικό τρόπο από τα Πετράλωνα ο Ολυμπιακός Λιοσίων

Με εμφατικό τρόπο πέρασε από τα Πετράλωνα η ομάδα του Ολυμπιακού Λιοσιίων αφού επικράτησε με 0-4, πετυχαίνοντας την 4η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, επιστρέφοντας στα τρίποντα μετά την εντός έδρας ισοπαλίας με τον ΑΟ Μελισσίων.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35' με ωραίο αριστερό σουτ του Λαμπρόπουλου και οδηγήθηκαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στην επανάληψη, η ομάδα των Πετραλώνων προσπάθησε να πιέσει, όμως δέχτηκε ακόμη ένα τέρμα με πλασέ του Γεωργακόπουλου στο 60' το οποίο ξεκαθάρισε περαιτέρω την υπόθεση νίκη. Στα λεπτά που απέμεναν ως το φινάλε, οι πάικτες του Ολυμπιακού έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους με την ατομική ενέργεια του Γκαβζίδη στο 68' για το 0-3 και το αριστερό σουτ του Κωτούλια στο 83' που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ.

Για τέταρτο συνεχόμενο ματς τα Πετράλωνα γνωρίζουν την ήττα.

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Θανάσης Παύλοβιτς): Καβακλής, Βλαβιανός (65' Κουτλής), Μιχαηλίδης, Κουντούρης, Παρασκευόπουλος, Ζελενίτσας (70' Κιγκασβίλι), Φιλόπουλος, Μουρίκης, Δρόσος (75' Καρακάσης), Ιωάννου (45' Τσιακίρης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σάκης Σάσσαλος): Λευκόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. (65' Πατέλης), Παναγιωτίδης (70' Σιούτης), Γωγιός, Τσουκαλάς, Φραγκόπουλος, Μιχάλης (46' Κωτούλιας), Παπαδόπουλος Κ., Λαμπρόπουλος, Γκαβζίδης (80' Γεωργόπουλος), Γεωργακόπουλος