Θρίαμβος του ΠΑΟ Ρουφ στο ντέρμπι με τη Διάνα και μεγάλη νίκη

Ούτε η Διάνα μπόρεσε να σταματήσει την ξέφρενη πορεία του ΠΑΟ Ρουφ στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου.

Η Αούστρια παρότι κατέβηκε στο ματς με υπηρεσιακό προπονητή τον Γιάννη Ντάκουρη πήρε ακόμη ένα σπουδαίο τρίποντο επικρατώντας με 0-1 στο ντέρμπι του 2ου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν μεγαλύτερη θέληση για τη νίκη αφού εκτός από το γκολ δημιούργησαν ευκαιρίες για να τελειώσουν το ματς, φεύγοντας από την Ηλιούπολη με το απόλυτο των βαθμών, διατηρώντας την απόσταση ασφαλείας από την Ηλιούπολη.

Από την άλλη , η Διάνα προσπάθησε αρκετά βγάζοντας κούραση από το ματς της Τετάρτης με τον Ιερόθεο όμως αυτό δεν αρκούσε χάνοντας έδαφος στην μάχη του τίτλου.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

24' Δανασής και Τεττέι προσπαθούν να σκοράρουν χωρίς να τα καταφέρουν.

27' Σπουδαία ευκαιρία για τη Διάνα με το σουτ του Αναστασίου να καταλήγει σε σώματα.

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ ΡΟΥΦ. Ο Τεττέι σκοράρει και βάζει μπροστά τους φιλοξενούμενους.

45' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟ Ρουφ με τον Σωτηριάδη.

47' Ο Ρούπι σε καλό σημείο όμως ο Κόρρας διώχνει.

49' Νέα καλή στιγμή του ΠΑΟ Ρουφ με σουτ του Τεττέι.

56' Φωνάζει για πέναλτι η Διάνα πάνω στον Καλλέργη.

57' Ο Δανασής χάνει μεγάλη ευκαιρία.

64' Μεγάλη φάση για το 1-1 μ ετον Καζάκο.

80' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ ΡΟΥΦ. Ο Ρούπι κάνει το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρρας Π. (83' Μπαλαφούτης), Ζιώβας (46' Φάρος, Νίκολι, Μπακογιάννης, Μπουραζάς (50' Γκουτσούλας), Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου, Αναστασίου (46' Καλουδιώτης), Καζάκος Α.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Γιάννης Ντάκουρης) Κουνάδης, Βενάρδος, Τομπουλίδης, Ανδρίκος, Σωτηριάδης, Τύρπος, Τεττέι (90+3 Παλιάτσιος), Ψαρράς (65' Μπανιάς) Δανασής (90' Τριανταφύλλου), Ρούπι, Επιτροπάκης (80' Ζευκιλλής).