Μεγάλο τρίποντο για τα Μελίσσια 3-1 την Αγία Παρασκευή

Μια σημαντική νίκη στην προσπάθειά της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα των Μελισσίων, επικρατώντας με 3-1 απέναντι στην ομάδα της Αγίας Παρασκευής, που έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή με Χαραυγιακό και Ηράκλειο.

Οι πράσινοι παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ πήραν το τρίποντο που τόσο πολύ είχαν ανάγκη μετά από τέσσερα ματς φτάνοντας τους 13 βαθμούς και την 10η θέση.

Τίποτα δεν προμήνυε την τελική έκβαση του αγώνα στα πρώτα λεπτά, όταν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Τσοπανάκου στο τρίτο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Τζίτζη, σκορ το οποίο παρέμεινε ως και τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με την ατομική ενέργεια και το πλασέ του Πουλάκη στο 48'. Ως αποτέλεσμα της υψηλής εντάσης και των πολλών κίτρινων καρτών του παιχνιδιού, η ομάδα της Αγίας Παρασκευής έμεινε με δέκα παίχτες στο πεντηκοστό έβδομο λεπτό, όταν ο στοπερ Τριανταφυλλίδης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τα Μελίσσια εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα και προηγήθηκαν στο 60' με σουτ του Παπαχρήστου. Οι φιλοξενούμενοι τότε ρίσκαραν, ανέβασαν το ρυθμό του αγώνα και έφτασαν σε δοκάρι με τον Κραψίτη στο 73', όμως τελικά υποχρεώθηκαν σε ήττα η οποία σφραγίστηκε στο 91', με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Παπαχρήστου που διαμόρφωσε το 3-1.

Διαιτητές: Μπακογιάννης, Σαμοΐλης, Καραγεώργος

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝΙ (Δημήτρης Μπουγάς) Νικολάου, Πολυδωρόπουλος, Κωνσταντάκης (55' Μακρυπίδης), Πάσσαρης (45' Παπαχρήστος), Πουλάκης, Φάκης Δ., Σεϊτάι (45' Καραμπίνης), Τούντας, Καλημέρης, Φάκης Ι. (70' Κονόμι), Αρβανίτης

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενάκης): Παπαγεωργίου, Τζίτζης (46' Αθανασίου), Χατζίου (71' Μπόλης), Σουβατζόγλου, Τριανταφυλλίδης, Δημογιάννης, Λαζόπουλος, Μπουτσικάρης, Ψαραδέλης, Τσοπανάκος (58' Κολλινιάτης), Κραψίτης Διαιτητές: Μπακογιάννης, Σαμοΐλης, Καραγεώργος