Ο Γιανούλης χάρισε την πρώτη νίκη στα Σούρμενα

Την πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν τα Σούρμενα πριν από λίγο επικρατώντας του μαχητικού ΑΟ Βύρωνα με 1-0.

Οι ροσσονέρι πήραν αυτό που ήθελαν καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια αφού είχαν να αντιμετωπίσουν εκτός από τον αντίπαλο και τις απουσίες των Φαμπίνιο, Κώτσι και Χέλμη.

Το γκολ του Γιαννούλη στο 82' με κεφαλιά ήταν αρκετό για να ξεκλειδώσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στο 38' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Οικονομόυ με σουτ ενώ στο 75' οι νεοφώτιστοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ιωακειμίδη με δεύτερη κίτρινη.

Όσον αφορά το ματς ήταν ένα ισορροπημένο ματς ενώ από τη στιγμή που ο Βύρωνας έμεινε με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και πήραν τη νικη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝ

4' Σουτ του Τσαβαλιά η μπάλα άουτ

6' Σουτ του Μπότου η μπάλα άουτ

14' Σουτ Πετριτάι η μπάλα άουτ

22' Σουτ Μαρινάκη η μπάλα άουτ

37' Γύρισμα Πετριτάι σουτ του Σκεντάι η μπάλα άουτ

38' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Ο Σκεντάι κάνει το κόρνερ και ο Οικονόμου που κάνει το σουτ στο δεύτερο δοκάρι σημαδεύει το δοκάρι.

42' Σουτ Πετριτάι λίγο άουτ.

42' Σουτ Τσαβαλιά άουτ.

48' Σέντρα Ιωακειμίδη κεφαλιά Μπότου η μπάλα άουτ

81' Σουτ Βάγια δύσκολα ο Κουβέλης σε κόρνερ

82' ΓΚΟΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΟΥΡΜΕΝΑ. Σέντρα Παπαδάκη κεφαλιά ο Γιανούλης και 1-0.

93' Σουτ Πορτάλιου άουτ.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάμπραντζης) Αφουξείδης, Αγγέλης, Μαρινάκης, Κουμπαρούλης, Οικονόμου, Τσέργας, Παπαδάκης (92' Αλεξανδράκης), Γιαννούλης, Σκεντάι, Ρίζος (53' Βάγιας), Πετριτάι.

ΒΥΡΩΝΑΣ (Κώστας Τσαβαλιάς) Κουβέλης, Ιωακειμίδης, Καραμπάς, Τεγούσης, Κυρμάζογλου, Μπότος, Λουκάς, Θεοδώρου (46' Τσονάκης), Παπαημητρόπουλος (70' Πορτάλιος), Τσαβαλιάς, Ζαφείρης.