Βαθμολογική ανάσα για την Θύελλα Αγίου Δημητρίου στο Καματερό

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Θύελλα Αγίου Δημητρίου στην προσπάθειά της να αναρριχηθεί στο βαθμολογικό πίνακα, στην έδρα του Καματερού επικρατώντας με 0-1.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, το καθοριστικό τέρμα πέτυχε ο Μπαρδώσης στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν από το 49' με δέκα παίχτες, μετά την αποβολή του Ασημακόπουλου ο οποίος δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στα λεπτά που ακολούθησαν ως και τη λήξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν, όμως οι προσπάθειές τους δεν καρποφόρησαν. Πλέον, η Θύελλα ξέφυγε από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 9 βαθμούς με το Καματερό να παραμένει στην έβδομη θέση με 14.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Νίκος Κουνάδης): Ξυδιάς, Λουβερδής, Πιτέλης, Σέχου, Βασιλάκος, Παππάς (46' Τσιριγώτης), Πετανάι, Κατσικανταής (86' Καρκαλέτσης), Γκάνιος, Παναγιωτόπουλος (46' Διαμαντίδης), Χαϊρεντάκης

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Νίκος Παπαρούνης): Ζαγαρέλου, Παπανδρέου, Μίνας, Μπαρδώσας, Στεργιάκος, Νούλας, Ελευθεριάδης (70' Κωστόπουλος), Κουκοβίνης, Νομικός (74' Μπαλάσκας), Παπανικολάου (89' Λαναράς), Ασημακόπουλος