Νησαριώτης... ΓΣ Αργυρούπολης 3-1

Στον πόντο πλησίασε την κορυφή του ομίλου ο Ήφαιστος Περιστερίου νικώντας με 3-1 την Αργυρούπολη, έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση Νησαριώτη που πέτυχε χατ-τρικ.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Ο Ήφαιστος είχε την υπεροχή στα πρώτα λεπτά την οποία μετουσίωσε σε γκολ στο 25' ο φορ των γηπεδούχων με κοντινό πλασέ. Λίγο πριν το ημίχρονο, με το σκορ στο 1-0, η ομάδα της Αργυρούπολης έχασε ανεπανάληπτη διπλή ευκαιρία με τον Κούβαρο να αποκρούει την κεφαλιά του Ζαννίκου, ο οποίος είδε το σουτ του στην επαναφορά να απομακρύνεται πάνω στη γραμμή. Στο εξηκοστό λεπτό, ο Νησαριώτης "χτύπησε" ξανά, κάνοντας το 2-0, με την Αργυρούπολη να μειώνει πέντε λεπτά αργότερα με τον Αργύρη. Οι φιλοξενούμενοι ρίσκαραν για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως δέχτηκαν και τρίτο τέρμα, πάλι από τον Νησαριώτη, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό σκορ. Έτσι, η ομάδα του Ηφαίστου ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς, ενώ η Αργυρούπολη έμεινε στην έβδομη με 16, αντίστοιχα.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Θοδωρής Τρανός): Κούβαρος, Ζαφειράτος, Λεβέντης, Ντάτσι, Σφίχτης, Βελλιανίτης (53' Χάιδας), Καλκανάκος (52' Μπράτι), Τσάτσα, Νησαριώτης (83' Στόινα), Γονής (68' Τζωρτζακάκης), Χίος

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιάννης Λεβέντης): Ευαγγέλου, Χιόνης, Κακούτης, Γεωργάκας, Μαργαρίτης, Γιαννίκος (60' λ.τρ. Σταθακόπουλος), Αργύρης (78' Βλάχας), Υφαντής, Ζαννίκος, Γκρεβτσίδης (82' Σαμπάνης), Δρακοντίδης