Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αθηναϊκός και Μελίσσια

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν Αθηναϊκός και Μελίσσια, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 1-1.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Η ομάδα από τα βόρεια προάστια κατάφερε να προηγηθεί στο παιχνίδι αρκετά νωρίς, με το τέρμα του Καλημέρη στο 15' παγώνοντας το δημοτικό στάδιο Βύρωνα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο σύλλογος του Βύρωνα ισοφάρισε με τον Φυσαράκη στο 70', ενώ τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίχτες, μετά την απευθείας κόκκινη που δέχτηκε στο 90' ο Βασιλείου.

Το τελικό ισόπαλο αποτέλεσμα, έδωσε από έναν πόντο στις δύο ομάδες που συνεχίζουν να ισοβαθμούν στους 14, με τον Αθηναϊκό να βρίσκεται στην 9η θέση έναντι της εντέκατης των Μελισσίων, λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Παρασκευαϊδης): Μανωλικίδης, Τσολάκος, Ζάχος, Βασιλείου, Φυσαράκης, Λαζάρου (46' Βελλής), Τσονάκης (87' Λεπτάκης), Αγγελόπουλος, Στρατιδάκης, Ερετσι, Σκούμας

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Δημήτρης Μπουγάς): Νικολάου, Πολυδωρόπουλος, Κωνσταντάκης (36' Μακρυπίδης), Καραμπίνης, Πουλάκης, Φάκης Δ., Παπαχρήστος (84' Σειτάι), Τούντας (74' Κονόμης), Καλημέρης (87' Κουρεμάδας), Φάκης Ι., Αρβανίτης