Επέστρεψε με... καρέ τερμάτων η Αγία Παρασκευή

Γκολ και θέαμα για την Αγία Παρασκευή η οποία επικράτησε με το "ευρύ" 4-0, απέναντι στα Πετράλωνα. Το σκορ άνοιξε στο πέμπτο λεπτό ο Κολλινιάτης με κεφαλιά, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Λαζόπουλος με σουτ εντός περιοχής διπλασίασε το προβάδισμα των γηπεδούχων. Με το 2-0 να αποτελεί σκορ ημιχρόνου, η ομάδα των Πετραλώνων προσπάθησε να αντιδράσει όμως δέχτηκε και τρίτο τέρμα στο πεντηκοστό λεπτό όταν ο Κραψίτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από όμορφη ατομική ενέργεια. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Τζίτζης με πλασέ εντός περιοχής. Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν ακόμη περισσότερο το προβάδισμά τους, με κυριότερες τα δύο δοκάρια του Μπόλη. Πλέον, η Αγία Παρασκευή ανέβηκε στην τρίτη θέση του ομίλου με 23 βαθμούς, σε αντίθεση με τα Πετράλωνα που παραμένουν στη δέκατη πέμπτη θέση, έχοντας συγκεντρώσει 6 βαθμούς, αντίστοιχα.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Σήφης Βενάκης): Παπαγεωργίου, Τζίτζης, Ζυγοκώστας, Χατζίου, Κολλινιάτης, Δημογιάννης (75' Σφακιανάκης), Λοζόπουλος, Μπουτσικάρης, Ψαραδέλης (68' Μπόλης), Τσοπανάκος (75' Αθανασίου), Κραψίτης (59' Καρούτζος)

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ: Καβακλής, Βλαβιανός, Δήμας (77' Τσιακίρης), Τσολάκος, Κουντούρης, Λογοθέτης (68' Τσάγκανος), Βασιλείου, Φιλόπουλος (42' λ.τρ. Γκελασβίλι), Ιωάννου (61' Καρακάσης), Δρόσος, Μιχαηλίδης