Εκτόξευση μπουκαλιών, αποβολές και αστυνομική δύναμη στο ματς Άγιος Θωμάς-Ηρακλής Περιστερίου

Επεισοδιακή νικη πανηγύρισε ο Άγιος Θωμάς με 2-0 κόντρα στον Ηρακλή Περιστερίου.

Στο 23' ο Γκόφας έκανε το 1-0, με τις δυο ομάδες να μένουν με δέκα παίκτες στο 40'.

Συγκεκριμένα ο διαιτητής απέβαλλε τον Ζαρκαδούλα των γηπεδούχων καθώς διαμαρτυρήθηκε έντονα, ενώ στο ίδιο λεπτό την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε ο Ν. Μήτρος των φιλοξενούμενων για σκληρό μαρκάρισμα.

Στο 70' ο Σισκο με πέναλτι έκανε το 2-0.

Πάντως, το ματς είχε ένταση από την αρχή αφού λίγο πριν λήξει, φίλαθλοι των γηπεδούχων πέταξαν μπουκάλι εντός γηπέδου που βρήκε ποδοσφαιριστή του Ηρακλή Περιστερίου με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί.

Αφότου η κατάσταση εξομαλύνθηκε το ματς ξεκίνησε όμως η ένταση πέρασε στο... β' ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, με τη λήξη του αγώνα όπως αναφέρεται στο φύλλο αγώνα τουλάχιστον 10 μπουκάλια γεμάτα με νερό εκτοξέφθηκαν στους παίκτες του Ηρακλή Περιστερίου από φιλάθλους των γηπεδούχων, ενώ, στα αποδυτήρια των Περιστεριωτών εκτοξεύθηκε κάποιου είδους αντικείμενο που έμοιαζε με βεγγαλικό το οποίο έσκασε στο συγκεκριμένο χώρο.

Η ατμόσφαιρα εγινε αποπνικτική, με αποτέλεσμα οι παίκτες των φιλοξενούμενων να βγουν έξω... γυμνοί.

Ο διαιτητής κάλεσε αστυνομική δύναμη για να συνοδεύσει την αποστολή του Ηρακλή.

ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ (Κώστας Τσινιάς) Φούνας, Θεοδώρου (84' Μάκο), Πετράκος, Χαντζής, Σίσκος, Ζαρκαδούλας, Παντιώρας (46' Τετώρος), Τσινιάς, Γκόφας (74' Παναγόπουλος), Ρέτσκα, Τσιγκαρίδας (90' Κάλφας).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ανδρέας Νάστος) Παπαβασιλείου, Μπαλούτσος (46' Δρουγουνάκης (72' Ασφής)), Καρακωνσταντής, Αναγνώστου, Γιαννακοπουλος, Σιώλος (57 Τζαφερος), Σιώτης, Ζαίμι, Νίτας Μουράτη (60 Μήτρος Π.), Μήτρος Ν..