Γιάννης Μητρούσης: «Να συνεχίσουμε τη σκληρή προσπάθεια»

Να συνεχίσει τη σκληρή προσπάθεια προκειμένου να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις της κατηγορίας πρέπει ο Φωστήρας Ηλιούπολης, σύμφωνα με τον προπονητή του Γιάννη Μητρούση.

Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε μετά το ματς με τον Απόλλωνα Χαλανδρίου όπου η ομάδα του ηττήθηκε με 3-0. Το σχολιο του

Καταρχας θα ήθελα να συγχαρώ τον Απόλλωνα Χαλανδρίου για τη νίκη του. Γνωρίζαμε ότι είχαμε να αντιμετωπισουμε μια ομάδα στην οποία άμα δώσεις χώρο γίνεται πολύ δημιουργική. Στο α ημίχρονο δεν ήμασταν επιθετικοί στην άμυνα μας και είχαμε αργές αντιδράσεις με αποτέλεσμα να δεχθούμε το γκολ πριν το ημίχρονο ενώ στο β ημίχρονο παρότι γίναμε πιο επιθετικοί είχαμε πολύ κακή αμυντική ισορροπία και μετάβαση κάτι που εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η αντίπαλη ομάδα για να φτάσει σε ένα δίκαιο και ευρύ 3-0. Όσο δύσκολη και αν είναι η θέση μας πρέπει να συνεχίσουμε την σκληρή προσπάθεια, να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και να κοιτάξουμε από σήμερα κιόλας το επόμενο πολύ σημαντικό παιχνίδι.