Η συγνώμη του Τσιώλη στον κόσμο του Αήττητου Σπατων

Με αφορμή την ταπεινωτική ήττα από τον ΑΟ Υπάτου με 5-0 ο προπονητής του Αήττητου Σπατων, Βαγγέλης Τσιώλης με δήλωση του ζήτησε συγνώμη από τον κόσμο της ομάδας.

Τα όσα τόνισε

Να ζητήσω καταρχήν συγνώμη στον φίλαθλο κόσμο της ομάδας για την εικόνα και την βαριά ήττα της ομάδα μας.
Δεν θέλω καθόλου να σταθώ στα προβλήματα τις τελευταίας στιγμής, καθώς υπάρχουν παιδιά που μπορούν να καλύψουν επάξια οποιοδήποτε κενό.
Δεχτήκαμε 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς ο αντίπαλος να είναι καλύτερος από μας.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κάναμε αλλαγές προσώπων και αλλαγή συστήματος με την ελπίδα να βρούμε το γκολ που θα μας βάλει στο παιχνίδι.
Δυστυχώς στα 15 δευτερόλεπτα δεχτήκαμε από δικιά μας κατοχή το τρίτο γκολ που ήταν και το καθοριστικό στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
Δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε και με προβλημάτισε πολύ η εικόνα μας στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο μεγαλύτερο διάστημα είμασταν αγωνιστικά απείθαρχοι και άνοιξε το σκορ.

Η επόμενη μέρα πρέπει να μας βρει ενωμένους, να δουλέψουμε πιο πολύ στις προπονήσεις και να στηρίξουμε αυτά τα νέα παιδιά στις δύσκολες στιγμές.

Μια άσχημη μέρα δεν αναιρεί την προσπάθεια των παιδιών στα 3 προηγούμενα παιχνίδια και δεν μου αλλάζει την άποψη για την ποιότητα τους.