Μεγάλο διπλό του Παναρκαδικού στον Άγιο Ιερόθεο με 1-0

Σπουδαίο διπλό πήρε εκτός έδρας ο Παναρκαδικός, επικρατώντας του πολύ δυνατού Άγιου Ιερόθεου με 1-0.

Οι παίκτες της Τρίπολης κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας την κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο. Στο 16΄ ο Abot κατάφερε να πολύ ωραίο σε εκτέλεση γκολ, που σκαφτό σουτ «κρέμασε» τον Κοντοπίδη.

Με τρεις αλλαγές προσπάθησε να αιφνιδιάσει ο προπονητής των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.

Πίεσαν πολύ τους παίκτες του Παναρκαδικού, αλλά τελικά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Από το 82΄ ο Παναρκαδικός έπαιζε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Τσέκου με κόκκινη κάρτα.

Να σημειωθεί ότι ο Μάνος, κράτησε τα μηδέν για την ομάδα του, όταν στο 83΄απέκρουσε φανταστικά το φάουλ του Αλεξίου.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Άγιος Ιερόθεος ( Σταυριανός): Κοντοπίδης, Κουντούρης (46' Σάσσαλος), Κατσούλης, Μεταλλινός, Μενάι, Μαρτίνος (75' Αργυρίου), Τσερκώνης (46' Ζαφιεράκης), Αλεξίου, Συρεγγέλας, Χατζηλάμπρος, Αντωνόπουλος (46' Κομνηνός)

Παναρκαδικός ( Μαυρούδης): Μάνος, Λιακόπουλος, Τόλιος, Τσέκος, Νάνος, Παλογιαννίδης, Τσιώλης, Στρέμπας (90' Αρδάμης), Αμπότ (81' Σωτηρόπουλος), Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.

Διαιτητές της αναμέτρησης: Μιχαήλ Ζέστας, Λεωνίδας Κωνσταντίνος, Δήμητρα Τσαγάνου