Ισοπαλία για Μικρασιατική και Πανελευσινιακό

Ισόπαλο 1-1 έληξε το εξ’ αναβολής ματς ανάμεσα στην Μικρασιατική και τον Πανελευσινιακό στο Δημοτικό στάδιο Χίου.

Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε κόντρα στην ροή του αγώνα με τεχνικό φάουλ του Μελέκου στο 16'. Οι φιλοξενούμενοι παρότι είχαν την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο είχαν μια ευκαιρία με τον Σεκούμπα στο 34′. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 63′ ο Κακοσίμος είχε δοκάρι. Στο 73′ ο Κακοσίμος βρήκε δίχτυα με έξυπνο πλασέ με τον Πασβάντη να μην έχει ορατότητα. Το ματς έληξε με 9 λεπτά καθυστέρηση με τις ομάδες να μην μπορούν να βρουν δίκτυα.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ (Χριστόφορος Τσατσαρώνης) Πασβαντής, Μπινίκος, Κυλαδίτης, Ρηγανιάς, Μοσχούρης, Κλήμης Μ., Παπαδάνης (57' Γιασεμής), Πούλιος (75' Σκανδάλης), Λεχουρίτης (82' Ντουμάνης), Μελέκος, Κακούσιος (57' Μουτάφης Κ.).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θεόφιλος Καλύβας) Σφυρλάς, Ατματζίδης, Σταγάκης (74' Λογοθέτης), Παναγιωτόπουλος, Οικονομόπουλος, Μπούσης, Αρβανιτάκης (57' Μπουρντένης), Λάμπρου, Σεκούμπα, Τούσης (86' Κακάμης), Κακοσίμος.