Ανεβαίνει η Σαντορίνη, 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη και βλέπει τετράδα

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σαντορίνη που επικράτησε με το... αγαπημένο της 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη και έφτασε την 3η θέση με 13 βαθμούς.

Το συγκρότημα του Νίκου Παντέλη πραγματοποίησε αρκετά καλή εμφάνιση και πανηγύρισε το τρίτο του τρίποντο για φέτος.

Από την άλλη ο Αστέρας Βλαχιώτη γνώρισε την 4η ήττα στα τελευταία πέντε ματς (εκκρεμεί η απόφαση για το ματς με την Καλλιθέα) παραμένοντας στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο α' ημίχρονο η Σαντορίνη ήταν καλύτερη μέχρι το 37' καθώς είχε ψηλά τις γραμμές, πίεσε τον Αστέρα Βλαχιώτη, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με χαρακτηριστικότερη τη φάση του 11' όπου ο Παϊτέρης έδιωξε και στη συνέχεια της φάσης το γκολ του Κανούλα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Όσο περνούσε η ώρα, η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε μέτρα στο γήπεδο και στο 39' είχε την πρώτη καλή στιγμή του αγώνα με την κεφαλιά του Καλλέργη να περνάει μόλις άουτ.

Στην επανάληψη το ματς απέκτησε άγρια ομορφιά αφού στο 49' οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ όμως η προσπάθεια του Μάρτσε κατέληξε στο δοκάρι.

Την ίδια κατάληξη είχε η προσπάθεια του Κανούλη στο 50'.

Ο υψηλόσωμος επιθετικός ωστόσο πήρε το... αίμα του πίσω στο 60' όταν ο Σιμιτσής έστρωσε στον Κανούλα και ο τελευταίος με σουτ έκανε το 1-0.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

11' Σουτ του Γιουκούδη μέσα από την περιοχή ο Παϊτέρης έδιωξε σε πλάγια

12' ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ. Σέντρα Κουρέλα ο Κανούλας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώνεται αφού ο πρώτος βοηθός καταλογίζει τον σκόρερ σε θέση οφσάιντ.

19' Σέντρα από δεξιά ο Παϊτέρης διώχνει και ο Μπουντόπουλος από το ύψος του πέναλτι που έκανε το σουτ είδε και πάλι τον τερματοφύλακα του Βλαχιώτη να διώχνει.

33' Ο Ερρίκος έκανε το σουτ όμως δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε και κατέληξε άουτ.

37' Μονοκόμματο σουτ του Γιουκούδη η μπάλα άουτ.

38' Σέντρα Πρίκα, όμως τόσο ο Βερνάρδος όσο και ο Μάρτσεφ δεν μπορούν να βρουν τη μπάλα.

39' Σέντρα ο Σκενταράι, ο Καλλέργης κάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα καταλήγει άουτ.

48' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ. Σέντρα-σουτ Μάρτσεφ δοκάρι.

50 ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ. Σουτ του Κανούλα η μπάλα στο δοκάρι.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ. Ο Σάκης Κανούλας με σουτ μετά την πάσα του Σιμιτσή κάνει το 1-0.

69' Διαγώνιο σουτ του Γιουκούδη, ο Παϊτέρης μπλοκάρει.

75' Ο Σιμιτσής γυρίζει τη μπάλα όμως ο Παϊτέρης μπλοκάρει.

90' Φάουλ Παλιάτσου η μπάλα λίγο άουτ.

ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Νίκος Παντέλης) Δερμιτζάκης, Ερρίκος (83' λ.τρ. Μπιρμπίλι), Κουρέλλας, Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Πολύζος (46' Σιμιτσής), Ιβανίδης, Μπουντόπουλος (66' Λάμπρου), Γιουκούδης Κανούλας, Ντινιωτάκης (59' Μηνάς).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Γιώργος Βαζάκας) Παϊτέρης, Ευαγγελιδάκης, Πρίκας, Κορνέζος, Μάγκας, Νικολάου, Σκεντεράι (66' Παπούλης), Μπρακαμόντε (83' Παλιάτσος), Μάρτσεφ (87' Πατσαρούχας), Βερνάρδος, Καλλέργης.