Η Προοδευτική 2-0 τον Φωστήρα σε φιλικό

Σε ενα δυνατό φιλικό η Προοδευτική με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε με 2-0 την πολύ καλή ομάδα του Φωστήρα.

Οι βυσσινί παρατάχθηκαν χωρίς τους Γιαννιτσανη, Παυλιδη, Νταβιωτη και Πικουλα που δεν χρησιμοποιήθηκαν για προληπτικούς λόγους αλλά έδειξαν θετικά στοιχεια και ικανοποίησαν τους περίπου 500 φιλάθλους τους που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο. Σκόρερ οι Νομικος υστερα από ωραία ομαδικη προσπάθεια με σουτ και ο Καρικι με κεφάλια ύστερα από κόρνερ του Αγγελόπουλου. Οι βυσσινί έπαιξαν στο α ημίχρονο με τους

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γιάννης Μάγγος) Αστρας, Αλεξιου, Σινγκ,Ποτουρίδης, Φαζός,Μαρκοπουλιωτης, Τζανουλινος, Νομικός, Θεοδωριδης, Μάρκοβιτς, Φοσμπεργκ.

Β’ ημιχρονο: Καραργυρης, Μπρεμπος,Παντελιδης, Καρικι,Λαζαριδης, Παβλας, Αγγελοπουλος, Μεγαρίτης, Πίσσας, Ευθυμιου, Γκαργκατζαλιδης.

ΑΠΟ ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Φυλακτός, Ανδριόπουλος, Πεχλιβανίδης, Λώλος, Νικολόπουλος, Τσουβαλτσίδης, Κασνέτσι, Πινιώτης, Χριστόπουλος, Σταμούλης. Υπο Δοκιμήν.

Έπαιξαν ακόμη οι: Μάνος, Υπο Δοκιμήν, Τσιώλης, Μπάξτον, Μπερνιδάκης, Ξενοπανάγος.