Αλληλοεξουδετερώθηκαν Αίας Σαλαμίνας και Καραβάς (1-1)

Ήθελαν τους βαθμούς της νίκης Αίας Σαλαμίνας και Καραβάς, στο τέλος όμως έμειναν στο ισόπαλο 1-1, που διατηρεί αμφότερους μακριά από τις θέσεις της σωτηρίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 38ο λεπτό με πέναλτι που υποδείχθηκε σε ανατροπή του Μακρή και μετουσίωσε ο Ζότο (1-0), ενώ με τον ίδιο τρόπο «απάντησαν» οι φιλοξενούμενοι, με τον Μαρούδα να ευστοχεί στο 89' σε πέναλτι που κέρδισε ο Νικολόπουλος από τον Μεγαλοοικονόμου. Νωρίτερα, περίπου στο 70ο λεπτό, ο Μακρής είχε δοκάρι με ανάποδο ψαλίδι.

Διαιτητές: Μπαλαχούτης (Πειραιά), Καλινιώτης-Τσιδώνης (Σάμου)

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Καρνέσης, Κάραβος, Λιάτος, Κουτσοποδιώτης, Μεγαλοοικονόμου, Τζαφέρι, Λέκκας, Κοντογιαννόπουλος, Μακρής, Ζότο (73' Γκόγκα), Παλούκης (73' Αλ Ομπισάτ)

ΚΑΡΑΒΑΣ (Βασίλης Σπάθας): Μπαντίκος, Παπαθανασίου, Μύρκος, Ντούμπερετ, Βλάχος (56' Νικολόπουλος), Φιαμέγκος, Μπιλίμπασι, Λάμπρου, Νταουτάι, Παπανικολάου (46' Μαρούδας), Νέρες (77' Ρηγούτσος).