Νίκη για τη Σαντορίνη 2-0 τον Φωστήρα

Με 2-0 επικράτησε η Σαντορίνη του Φωστήρα και βελτίωσε τη θέση της στην κατάταξη.

Ο Ζγκούρη στο 23' και ο Συρεγγέλας στο 63' ήταν οι ποδοσφαιριστές που σημείωσαν τα τέρματα της Σαντορίνης.

Η ροή του αγώνα:

5' Ο Ζγκούρη μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Ασημέλης πραγματοποίησε σωτήρια επέμβαση.

7' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαντορίνη ο Παπαδόπουλος σούταρε λίγο άουτ.

11' Σουτ του Κουρέλα άουτ.

16' Καλή στιγμή για τον Φωστήρα, με τον Δηλαβέρη να εκτελεί φάουλ και τον Πίσσα με το κεφάλι να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

17' Ο Μπερνιδάκης βγήκε απέναντι στον Ντούνη, αλλά ο τερματοφύλακας της Σαντορίνης με σωστή επέμβαση έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

37' O Παπαδόπουλος σημάδεψε το δοκάρι, αλλά στη συνέχεια υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

23' Γκολ για τη Σαντορίνη. Ο Παπαδόπουλος γύρισε στον Ζγκούρη και εκείνος με κεφαλιά νίκησε τον Ασημέλη.

44' Ο Παπαδόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ από πλεονεκτική θέση.

-----

63' Γκολ για τη Σαντορίνη. Ο Ερρίκος έβγαλε καταπληκτική σέντρα και ο Συρεγγέλας βρήκε τη μπάλα με το σώμα του και απλά την έσπρωξε στα δίχτυα του Ασημέλη.

66΄Παπαδόπουλος και Πολύζος συνδυάστηκαν άψογα, με τον πρώτο να σουτάρει λίγο άουτ από το ύψος του πέναλτι.

67΄Πέσιμο στην περιοχή του Ιωαννίδη, ζητάει πέναλτι ο Φωστήρας.

73' Οι αμυντικοί του Φωστήρα έδιωξαν σε κόρνερ πριν η μπάλα φτάσει τα δίχτυα από κεφαλιά του Συρεγγέλα.

80' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαντορίνη, με τον Πολύζο από θέση τετ α τετ να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Ασημέλη.