Μοιρασιά για ΑΟ Χαλκίδας και Κυπάρισσο Αντίκυρας (1-1)

Μέσα σε ένα τρίλεπτο, κάπου στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, διαμορφώθηκε το ισόπαλο 1-1, με το οποίο ολοκλήρωσαν τις προσπάθειές τους οι ποδοσφαιριστές του ΑΟ Χαλκίδας και του Κυπάρισσου Αντίκυρας, στο γειτονικό ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής για τον 6ο όμιλο των μπαράζ ανόδου στη Γ' Εθνική.

Στο 59ο λεπτό ο Κόρμπος μετέτρεψε σε γκολ πέναλτι που υποδείχθηκε σε χέρι αμυνομένου, «παγώνοντας» το δημοτικό στάδιο Χαλκίδας, όμως δύο λεπτά μετά ο Ζουλιώτης, επίσης από την άσπρη βούλα, αποδείχθηκε ψύχραιμος και έγραψε το 1-1, που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τσατσούλης, Καφρίτσας-Μητράκος (Αθηνών)

ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πέτρος Ζουρούδης): Φαλαγγίτης, Κολιόπουλος, Ι.Αθ. Τσολάκος, Ι.Κ. Τσολάκος, Γεωργίου, Χαλιώτης, Ζουλιώτης, Σπυράκης (71' Τσατσαρώνης), Σπανός (90' Λούκας), Καραχάλιος (77' Τρεπεκλής), Γκιόκας (46' Μαστροκώστας)

ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ (Bαγγέλης Λέντας): Καρανάσσος, Κουτσούμπας, Παπαχαραλάμπους, Καραμπέτσος, Γούλας, Ιωάννου, Κόρμπος, Μαλισσόβας (92' Λαμπρόπουλος), Πλακίδας (71' Καλύβας), Καράι, Καφετζόπουλος (64' Τόλιας).

(Φωτο: egnomi.gr)