Συνεχίζει ακάθεκτη η Κηφισιά, 2-1 τον Μολαικό

Τη νίκη με 2-1 πανηγύρισε στην έδρα της η ΑΕ Κηφισιάς απέναντι στον άκρως μαχητικό Μολαικό, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του έβδομου ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς, απείλησαν, δέχθηκαν όμως δύο γκολ και πήγαν με το κατά τους σκορ στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη βρήκαν τα αποθέματα να μειώσουν, μη μπορώντας όμως να πάρουν το κάτι παραπάνω από την αναμέτρηση.

ΡΟΗ ΜΑΤΣ

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

6' Ο Χατζησαμιώτης έπιασε δυνατό σουτ από δύσκολη γωνία στα δεξιά της εστίας, με τον Αντωνόπουλο να διώχνει σε κόρνερ

9' Συνεχίζουν να απειλούν οι φιλοξενούμενοι, αυτή τη φορά με τον Σωτηρόπουλο που με σουτ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια

16' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Διαμαντάκη που βγήκε μπροστά από την εστία μετά από καλή σέντρα του Σωτηρόπουλου, σουτάροντας όμως πάνω στον Έσλερ

21' Δύσκολο, μακρινό σουτ του Σωτηρόπουλου, μπλόκαρε σταθερά ο Αντωνόπουλος

24' Καλό γέμισμα από τον Τέττει, με τη μπάλα να παίρνει πολλά φάλτσα και να καταλήγει ελάχιστα άουτ

26' ΓΚΟΟΟΟΛ! Ανοίγει το σκορ με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ο Παυλάκης μετά από ασίστ, επίσης με κεφαλιά, του Έσλερ

33' Αναγκαστική αλλαγή με τον Λεοντακιανάκη να τραυματίζεται και στη θέση του να περνάει ο Δήμας

36' Πέναλτι για την Κηφισιά

37' ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Κρητικός ευστοχεί από τα 11 μέτρα και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

52' ΓΚΟΟΟΛ! Μειώνει σε 2-1 με τον Διαμαντάκη ο Μολαικός, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χατζησιμιώτη

87' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ζέλο, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ από τα αριστερά

88' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Κρητικό που από θέση τετ-α-τετ σούταρε, με τον Χάμο να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Παπαγγελής (83' Σιμάκου), Παυλακης, Εσλερ, Μκρτσιαν, Παπασαββας, Καλλέργης (63' Ποζατζίδης), Καμινιώτης (83' Ζέλο), Κρητικός, Τεττει, Μεγαρίτης (63' Κοντογιάννης)

ΜΟΛΑΪΚΟΣ (Γιώργος Κούτουλας): Χάμος, Κολλιάκος (77' Αβδούλος), Καλαγκανης, Κότσαλης, Ρουμπάνης (66' Κουτρουλάκης), Λεοντακιανάκης (33' Δήμας), Γιαννόπουλος, Διαμαντάκης, Σωτηρόπουλος (77' Μουτσάτσος), Κουτρουλάκης, Χατζησιμιωτης (77' Μπάτζης)