Σταυρακόπουλος: Μπορούσαμε την ανατροπή, μας έλειψε το καθαρό μυαλό

Την εικόνα του αγώνα με τον ΠΑΟ Ρουφ (1-1) αποτύπωσε μέσα από τη δική του ματιά ο Βαγγέλης Σταυρακόπουλος.

Στο ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία του Πανιωνίου, ο 47χρονος προπονητής είδε τους ποδοσφαιριστές του να επιστρέφουν στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά να τους λείπει το καθαρό μυαλό στην προσπάθεια για την ολική ανατροπή. Χαρακτηριστικά, τόνισε στο Soccerlive: «Ήταν ένας αγώνας με λιγοστές φάσεις, πολλή ένταση και πάθος, που θα κρινόταν στις λεπτομέρειες. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από ένα πέναλτι, που ξεκίνησε από την εκτέλεση ενός πλαγίου άουτ και αυτό δημιούργησε άγχος και νευρικότητα στις προσπάθειες των παιδιών. Αντιδράσαμε στο δεύτερο ημίχρονο με κάποιες διορθωτικές κινήσεις, κλείσαμε τον αντίπαλο στο αμυντικό του μισό γήπεδο, ισοφαρίσαμε και θα μπορούσαμε να πετύχουμε τη μεγάλη ανατροπή στη φάση του Λιούμη στα τελευταία λεπτά. Δεν είχαμε, όμως, το καθαρό μυαλό να διασπάσουμε αποτελεσματικά την έμπειρη και πολυπρόσωπη άμυνα του αντιπάλου. Συνεχίζουμε τη δουλειά και παραμένουμε προσηλωμένοι πάντα στον στόχο μας».