«Όρθιος» ο Χαραυγιακός, 1-1 με Σαντορίνη

Παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο του δημοτικού σταδίου Ηλιούπολης με σημαντικές ελλείψεις, έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ, αναγκάστηκε για ένα εικοσάλεπτο να αγωνιστεί με αριθμητικό μειονέκτημα.

Παρ' όλα αυτά, ο Χαραυγιακός έμεινε «όρθιος» απέναντι στον -ανώτερό του- ΑΣ Σαντορίνης και απέσπασε πολύτιμο βαθμό, χάρη στο τελικό 1-1. Στο 20ο λεπτό ο Συρεγγέλας έβαλε μπροστά στο σκορ τη νησιωτική ομάδα με κεφαλια «ψαράκι» σε σέντρα του Παπαδόπουλου (0-1), όμως στο 64ο λεπτό ο Κοζάκης ισοφάρισε με εκτέλεση φάουλ (1-1). Στο 70' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βαλιουτής για λάκτισμα εκτός φάσης σε αντίπαλο, ωστόσο οι «νερατζούρι» αμύνθηκαν σθεναρά και δεν επέτρεψαν την παραβίαση της εστίας τους για δεύτερη φορά.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Τσαγανού-Μαυρομάτης (Δυτικής Αττικής)

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Αραμπατζής, Βαλιουτής, Γερόλυμος, Κουκοβίνης, Κούτρας, Κουτσογκίλας, Κοζάκης, Φέκας, Γιαννής (46' Μαλακλατζίου), Κουτσούμπας (96' Αναστασίου), Πλούμης (95' Γιαννόπουλος)

ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 (Νίκος Παντέλης): Φαρμάκης, Ερρίκος, Κουρέλας, Μπιρμπίλη, Μάγκας, Ιβανίδης (25' λ.τρ. Κρέτσι (75' Μπονέτι)), Παπαδόπουλος, Σιμιτζής, Συρεγγέλας (75' Ντρούγκας), Πολύζος, Ζγκούρη.