Μεγάλη νίκη για την Θύελλα στου Ζωγράφου στο 90+3-Φωνάζει ο Ηλυσιακός

Σπουδαια νικη στο 90+3 πήρε η Θύελλα Καμαριου που με γκολ του Παπαζαχαρία πήρε το τρίποντο επικρατώντας με 1-2 του Ηλυσιακού, παραμένοντας στην κορυφή του 5ου ομίλουμε την Καλλιθέα.

Το ματς είχε δυο όψεις με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο α' μέρος, όμως ο Ηλυσιακός πάτησε καλύτερα στην επανάληψη και ισοφάρισε, ενώ έδειξε ότι με τέτοιες εμφανίσεις δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.

Παρ' όλα αυτά δέχτηκε το γκολ που γνώρισε την ήττα στα τελευταία λεπτα με αποτελεσμα να γνωρίσει μια ήττα που δεν την άξιζε.

Οι Καμαριανοί που πλέον, βρίσκονται στην πρώτη θέση με την Καλλιθέα, παίρνοντας μια σημαντική νικη, βάσει της εξέλιξης του αγώνα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Θύελλα στο α' ημίχρονο ήταν ανώτερη και έφτασε δίκαια στο 0-1 (4 Καραλής) ενώ είχε τις ευακριίες για να κάνει το 0-2.

Στην επανάληψη, ο Ηλυσιακός πάτησε καλύτερα και σε αυτό βοήθησαν οι αλλαγές του Γιώργου Αρχοντάκη αφού πριν το γκολ δημιουργήθηκαν ευκαιρίες. Το 1-1 ήρθε στο 63 με τον Κονδύλη, όμως η Θύελλα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη αφού στο 93 ο Παπαζαχαρίας έκανε το 1-2.

Στον Ηλυσιακό πάντως βράζουν με τη διαιτησία του Δραγάτη θεωρώντας ότι αδίκησε την ομάδα παράφορα.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

3' Κόρνερ Ερρικου κεφαλιά Αρκούδα άουτ.

4' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας σουτ του Καραλή και 0-1.

5΄Ο Καραλής δίνει στον Μπουσάι που δεν μπορεί να κάνει το σουτ.

15 Φωνάζει για πέναλτι πάνω σ τον Σεράνι ο Ηλυσιακός.

19' Στην αρχή έκανε το σουτ ο Καραλής ο Κοντοπίδης διώχνει αρχικά ενώ στη συνέχεια το σουτ του Αργυρίου απομακρύνεται από τον Παπαδημητρίου με το κεφάλι.

48 Σουτ Σουλελέ ο Ανδριόλας μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

51' Σουτ Νομικού η μπάλα άουτ.

52 Ο Σεράνι έκοψε στον Κονδύλη που έκανε το σουτ όμως η μπάλα πέρασ άουτ.

58' Ο Σεράνι στρώνει στον Κονδύλη που κάνει το σουτ και ο Ανδριόλας διώχνει σε κόρνερ.

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ. Ο Σεράνι στρώνει στον Σουλελέ που κάνει το σουτ με τον Ανδριόλα να διώχνει αρχικά και τον Κονδύλη που ακολουθούσε με σουτ να κάνει το 1-1.

78' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΘΥΕΛΛΑ. Την αγούσα για τα αποδυτήρια παίρνει ο Θεολόγος Τουγουντζόγλου.

88' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ. Την δεύτερη κίτρινη για τον Ανδρέα Ηρακλή.

93' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ. Ο Παπαζαχαρίας με σουτ κάνει το 1-2

90+4 Αποβάλλεται ο Παπαχαρίας για χειρονομία στην εξέδρα και ο Παπαδημητρίου.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Κοντοπίδης, Ζουμπουλάκης, Ρόπας, Παπαδημητρίου (46' Κονδύλης), Σαμιώτης, Αμανατίδης (19' λ.τρ. Μπουσάι), Σεράνι (90+1 Ρόπας Κ.) Ηρακλής, Νομικός, Μενδρινός, Σουλελές (72' λ.τρ. Μουκίδης).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές)Ανδριόλας, Ερρίκος, Μπουσάι (88' Παπαγγελής), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάι, Ζέλο (67' Ηλιόπουλος)., Σιμιτσής (90' Μαυρομάτης), Αργυρίου, Καραλής,Φύτρος (59' Τουγουντζόγλου).