Άνετα ο Άγιαξ Ταύρου, 3-0 τον Κένταυρο Βριλησσίων

«Ζωντανός» στη μάχη για τον τίτλο στον 1ο όμιλο έμεινε ο Άγιαξ Ταύρου, μετά την άνετη επικράτησή του με 3-0 απέναντι στον Κένταυρο Βριλησσίων.

Οι ερυθρόλευκοι «άγγιξαν» το γκολ στο 20ο λεπτό, όταν ο Στρέφι σούταρε άουτ σε εκτέλεση πέναλτι, όμως τρία λεπτά μετά (23') πήραν το προβάδισμα με σουτ του Χασιώτη (1-0). Με την έναρξη του δευτέρου μέρους (46') ο Μυτακίδης έγραψε το 2-0 με σουτ και στο 72' ο Γκαρδιακός διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σωτηρόπουλου.

Διαιτητές: Τσατσούλης, Κούλης-Καπίρης

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ (Γιάννης Γαζής): Αλ. Ηρακλής, Χασιώτης (80' Μπαρμπαλιάς), Στρέφι, Παπαευθυμίου, Μαρούσης, Γ. Σέχου, Καβαλλάρης (70' Πάσα), Βλάμης, Μυτακίδης (60' Σωτηρόπουλος), Γκαρδιακός (80' Αλεξόπουλος), Σ. Σέχου (80' Μαυροβουνιώτης),

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛ. (Δημήτρης Δημακόπουλος): Γαλανάκης, Κρασώνης (46' Μπεκιάρης), Χαλικιόπουλος (81' Τσόγκας), Θεοδωρίδης, Λύτινας, Πιπέρας, Μανίκας, Δέτσης, Τσαντήλας (60' Κουλιούρης), Κανέλλος (60' Γεωργαμλής), Μπρίλης.