Σε τροχιά ανόδου ο Ήφαιστος νίκησε με 1-0 τον Ιάσονα Αγίου Φανουρίου

Την όγδοη νίκη του πέτυχε στο πρωτάθλημα ο Ήφαιστος Περιστερίου, επικρατώντας με 1-0 απέναντι στον Ιάσωνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, έχασαν σωρεία ευκαιριών και -εν τέλει- κατόρθωσαν να προηγηθούν αρκετά νωρίς.

Πιο συγκεκριμένα, στο 17' Χίος με σουτ έκανε το 1-0. Μάλιστα, μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η ομάδα του Ηφαίστου είχε επιβάλλει το παιχνίδι της.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο τέρμα, φτάνοντας πιο κοντά στο 63' και στο 70', όταν τα στα παράλληλα γυρίσματα των Σπυρίδη και Μπάκα, δεν βρέθηκε κάποιος παίχτης να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Κούβαρη.

Ο Ήφαιστος Περιστερίου έφτασε με αυτόν τον τρόπο τους 27 βαθμούς και πέρασε 3ος στη βαθμολογία του ομίλου. Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται 14οι, έχοντας συγκεντρώσει 9 βαθμούς.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Τρανός): Κούβαρης, Σφίχτης (82' Στόινα), Λεβέντης, Ζαφειράτος, Φειδαίος, Βελιανίτης (68' Χάιδας), Γονής (65' Καλκανάκος), Τσατσα, Νησαριώτης, Μπρατι, Χίος (72' Τζωρτζακάκης)

ΙΑΣΩΝ (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Παλαιολόγος, Λάχας, Ριζάς, Γλέζος, Μπάκας, Τσαναχτσίδης (23' Μήτσος, λ.τρ. 70' Αποστολόπουλος), Λιάπης, Κουμεντάκος (60' Κακαράτζας), Σπυρίδης, Κώστας, Καμαρίτης