Μεγάλο διπλό τα Πετράλωνα στα Μελίσσια

Σπουδαίο διπλό πέτυχαν τα Πετράλωνα, νικώντας με το "αγγλικό" 2-3 τα Μελίσσια

. Δευτερόλεπτα μετά την συμπλήρωση είκοσι αγωνιστικών λεπτών, ο Λογοθέτης εξαπέλυσε άπιαστο σουτ από τα 30 μέτρα, πετυχαίνοντας ίσως ένα από τα πιο ωραία τέρματα της σεζόν. Στο 30' ο Δρόσος με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Βλαβιανού έκανε το 0-2, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Μετά την ανάπαυλα, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στο 51' με πέναλτι του Φάκη (σε μία φάση που διαμαρτύρονται έντονα τα Πετράλωνα) και μάλιστα κατάφεραν στο 73' να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με την όμορφη κεφαλιά του Παπαχρήστου, πιέζοντας τα Πετράλωνα σε όλους τους χώρους. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής αποβλήθηκε κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών της ισοφάρισης, για εξύβριση αντιπάλου του. Με τα λεπτά να περνούν, η αγωνία κορυφώθηκε στο γήπεδο των Μελισσιών. Εν τέλει, στο 91' ο Τσιμωτάς έφερε την μπάλα στην περιοχή των γηπεδούχων και ο Καρακάσης με πλασέ "λύτρωσε" τους παίχτες του Κώστα Αρζένη, με το ματς να διακόπτεται για λίγα λεπτά. Πλέον, τα Πετράλωνα ανέβηκαν στους 10 βαθμούς και την 14η θέση, με τα Μελίσσια να έχουν 5 παραπάνω, καταλαμβάνοντας την 11η θέση της βαθμολογίας.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δημήτρης Μπουγάς): Νικολάου, Καραμπίνης, Κωνσταντάκης (30' Μακρυπίδης), Πάσσαρης, Πουλάκης (30' Φάκης Ι.), Φάκης Δ., Σεχιτάι (30' Κονόμι), Αρβανίτης, Καλημέρης, Παπαχρήστος, Κουρεμάδαςa ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Κώστας Αρζένης): Καβακλής, Βλασταράκης, Μιχαηλίδης, Κουντούρης, Φιλόπουλος (80' λ.τρ. Τσαγκανός), Γκελασβίλι, Βλαβιανός, Δρόσος, Λογοθέτης (70' λ.τρ. Τσιμωτάς), Μουρίκης (87' Καρακάσης), Δήμας (90' Παρασκευόπουλος)