Μοιρασιά στην Πετρούπολη

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε δύο εκ των κορυφαίων ομάδων της κατηγορίας, του Άρη Πετρούπολης και του Ηφαίστου Περιστερίου.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες των δύο ομάδων έδωσαν πολλές μονομαχίες όμως δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ταχιράι, ο οποίος πέτυχε στο 1-0 στο 78'. Με το παιχνίδι να πλησιάζει στο τέλος του, η ομάδα του Άρη Πετρούπολης φάνηκε να αγγίζει τη νίκη, όμως ο Χίος, τρία λεπτά πριν τα ενενήντα ισοφάρισε για τους Περιστεριώτες. Έτσι, ο Άρης Πετρούπολης έφτασε τους 27 βαθμούς και βρίσκεται πέμπτος στην ως τώρα κατάταξη του πρωταθλήματος, με τον Ήφαιστο Περιστερίου να παραμένει τέταρτος, συγκεντρώνοντας 28 βαθμούς.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Λάκης Σμυρνής): Παχατούρας, Λάπα, Κόμης (62' Κυριαζής), Τσούκης, Βασιλάκος (77' Αποστολόπουλος), Ταχιράι, Καραδήμας (62' Χριστούλης), Μαρούσης, Τρακόσης, Θανόπουλος, Σαγανάς

ΉΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Θοδωρής Τρανός): Στουραιτης, Χάιδας (78' Μπρατι), Λεβέντης, Τάτσι, Φειδαίος, Βελλιανίτης, Γόνης (52' Χίος), Τσάτσα (70' Σφίχτης), Φούρλας (58' Καλκανάκος), Νησαριώτης, Ζαφειράτος