Ισοπαλία στην Ηλιούπολη για Φωστήρα και Τράχωνες

Ο ψυχωμένος Φωστήρας κατάφερε να κρατήσει στο 1-1, την ανώτερη ποιοτικά ομάδα των Τραχώνων, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο Β' της Ηλιούπολης.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν πολύ χαμηλά ποσοστά κατοχής της μπάλας, είχαν όμως τακτική προσήλωση στο πλάνο τους και κράτησαν στο 0 τους φιλοξενούμενους. Οι Τράχωνες είχαν δοκάρι στο 15' μετά από απευθείας κόρνερ του Βουρλούμη. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, μετά από ανατροπή του Γιαννόπουλου και πέναλτι του Βουρλούμη στο 72'. Στη συνέχεια όμως δέχτηκαν την ισοφάριση από τους γηπεδούχους, μετά το σουτ του Σικαλιά που κατέληξε στα δίχτυα αφού πρωτού κόντραρε στον Παπαδόπουλο. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 33 βαθμούς και αρέμειναν 5οι, ενώ η γηπεδούχος ομάδα βρίσκεται 10 θέσεις χαμηλότερα, έχοντας 12 βαθμούς.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Αμπαριάν Δημήτρης): Καυκιάς, Καλτσής, Ασωνίτης, Τσαπικούνης, Βαμβακερής, Λιάπας, Παπαευθυμίου (35' λ.τρ. Ζήσης), Καραγιάννης, Βαμβουκλής (90' Αναγνώστου), Τσαπούρας (70' Συκαράς), Κουντουριώτης (62' Παπίγκου)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Παπαδόπουλος, Μερετσόλιας (62' Μετλιου), Τρουπάκης (46' Βακερλής), Ακριτίδης (65' Τσακίρης), Μπουγιούκος, Προμπονάς, Παπατζίμας, Μανωλιάδης, Γιαννόπουλος, Δημογιάννης, Βουρλούμης