Βενάκης: Τακτικά ήμασταν άριστοι αλλά έχουμε πρόβλημα στο σκοράρισμα

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στον προπονητή της Αγίας Παρασκευής, Σήφης Βενάκης, μετά το 0-0 με τη Νέα Ιωνία.

Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε

"Από το χθεσινό παιχνίδι, βάσει ευκαιριών, θα έπρεπε να έχουμε πετύχει κάποιο γκολ. Η ομάδα ήταν πολύ καλή στο α' ημίχρονο. Τακτικά ήμασταν άριστοι, αφού πιέσαμε ψηλά τον αντίπαλο και βγάλαμε υπεραριθμίες στην επίθεση. Στο β' μέρος μπήκαμε με το ίδιο σκεπτικό και στιλ. Πληρώνουμε την απειρία αφού μείναμε με δέκα παίκτες όμως και εκεί είχαμε τις στιγμές μας όπως και ο αντίπαλος όπου θα μπορούσε να είχε βρει ένα γκολ. Μετά την αποβολή χάσαμε για ένα δεκάλεπτο τη συγκέντρωση μας, όμως ακόμη και έτσι είχαμε καλή στιγμή με τον Μπουτσικάρη. Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι απέναντι σε μια καλή ομάδα όπως η Νέα Ιωνία, εν τέλει είναι σημαντικό ότι δεν χάσαμε"