Σπουδαίο βαθμό η Κηπούπολη στη Νέα Ερυθραία-Φωνάζουν οι γηπεδούχοι

Σπουδαίο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία πήρε η Κηπούπολη στην Ερυθραία μένοντας στο 2-2 με τον Πανερυθραϊκό.

Το ματς είχε αρκετά ένταση με τους γηπεδούχους να έχουν τρομερά παράπονα από τη διαιτησία του Καπίρη, θεωρώντας ότι κράτησε αρκετά λεπτά από τον επιπλέον χρόνο. Παράπονα εξέφρασαν και οι φιλοξενούμενοι για τις αποφάσεις του αθηναίου ρέφερι.

Στο 23' ο Τζαμαλής έκανε το 0-1, με τον Μπαμπαλουκα στο 43' να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 81' ο Παπαναστασίου έκανε το 2-1, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 5' των καθυστερήσεων με το αυτογκολ του Σουμελίδη.

Στο 52' ο Νταλένγκα με κεφαλιά είχε δοκάρι, ενώ στο 73 ήταν η σειρά του Μπαμπαλούκα να δει την κεφαλιά του να καταλήγει στο δοκάρι.

Αυτή η φάση ξεσήκωσε τους γηπεδούχους θεωρώντας ότι το ματς έπρεπε να έχει λήξει νωρίτερα.

Με τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Κηπούπολης, Κούμης για άσεμνη χειρονομία στην επίτευξη του δεύτερου τέρματος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Στέλιος Μουντανάρης) Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα, Κατσάρας, Κουβαράς (62' Καραπαναγιωτίδης), Μπαλλής ( 58' Βαρκαρώτας) Μπαμπαλούκας, Αραμπατζης (74' Αναγνώστης), Παπαναστσίου (90' Αγουρίδας).

ΑΟ ΚΗΠΟΥΠΟΛΗΣ (Δημήτρης Φιλίππου) Κορμπάκης, Πολυδωρόπουλος, Αγγελόπουλος (59' Μωραϊτης), Λάππας, Ταμπάκης (86 Σαμούρης), Λάππας, Τζαμαλής, Λιαγκόζης, Ασκοτίρης, Λαγός, Κουφογιάννης (59' Σταματής).