Ο Φωστήρας το... εισιτήριο των «8», 2-0 τους Αγιους Αναργυρους

Το εισιτήριο της πρόκρισης για την προημιτελική φάση πανηγύρισε ο Φωστήρας που επικράτησε με 2-0 των Αγίων Αναργύρων, τρεις ημέρες μετά τη μεταξύ τους λευκή ισοπαλία για το θεσμό του πρωταθλήματος.

Στο 18' ο Μαρίνου με πέναλτι έκανε το 1-0, με τον Κουτσούμπα στο 28' να αστοχεί από τα έντεκα βήματα.

Στο 38' ο Τσερκώνης είχε δοκάρι, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Κουτσούμπας πέτυχε το 2-0.

Όσον αφορά το ματς, στο α' μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, με την Ένωση να ισορροπεί στην επανάληψη όμως το 2-0 έμεινε μέχρι τέλους.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Θύμιος Γεωργούλης) Αθανασόπουλος, Αλεξίου, Καλλιμούκος (64' Μπιταξής), Αργκιλέσι (74' Μπραχιμάι), Μπιμπισίδης, Κόλλιας, Πετριτάι, Κουτσούμπας (71' Πίσσας), Κουλούρης, Μαρίνου, Παληγεώργος (81' Μπερνιδάκης).

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Δημήτρης Καλύκας) Βαμβακάς, Γκουντούνας, Μαντίκος, Κατσάρας (46' Ντούνης), Πιπίνης, Μαυρομματάκης, Μπέκος (53' Σεχολάρι), Σταύρου, Καμπόσος, Θανόπουλος (66' Δεγαϊτας), Τσερκώνης (60' Κούμπρια).