Ο Κακός έκανε και πάλι... το θαύμα του και η Κηφισιά προκρίθηκε

Ματς με συναρπαστική εξέλιξη έλαβε χώρα στο Χαλάνδρι, εκεί που η Κηφισιά επικράτησε με 2-3 του Χολαργού για το Κύπελλο ΕΠΣΑ.

Το ματς είχε καλό ρυθμό ενώ αποκάλυψη για τους νικητές ήταν και πάλι ο νεαρος Κακός που πέτυχε δυο από τα τρια γκολ της ομάδας του βοηθώντας σημαντικά στην επίτευξη του στόχου.

Ο 18χρονος μεσοεπιθετικός να θυμίσουμε ότι είχε πετύχει και τα δυο από τα τρια γκολ στο ματς πρωταθλήματος με το Κερατσίνι.

Από την άλλη ο Χολαργός παρότι ισοφάρισε στο 89' σε 2-2 στάθηκε άτυχος αφού δέχτηκε το τρίτο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 49' ο Τριάντης έκανε το 0-1, με τον Κακό στο 60' να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Έσλερ στο 75' πέτυχε το 1-2, με τον Μηλιώνη στο 89' να ισοφαρίζει σε 2-2. Στο 90+1 ο Κακός έκανε το 2-3.

ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Γιάννης Κουσάνας): Μακρής, Δαρδαμάνης, Αλικάι (36' Λεβέντης), Μιχελής, Μηλιώνης, Ζαχαρόπουλος, Ζώης (76' Ζυγούρης), Τσίρος, Κοτσολάκος (70' Χατζής), Κοκκινέλης, Τριάντης.

ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ (Νίκος Κούστας) Μιχελής, Βλάχος, Έσλερ, Τεγούσης (46' Κωνσταντίνου), Τζέλι, Τόσκα (46' Ρεντζής), Νταμπος (46' Κακος), Πετροδασκαλάκης, Δρόσης, Γκούμας, Κολλόκας (61' Παυλάκης).