Στη Διάνα το πρώτο ντέρμπι της σεζόν, 1-0 τη Νέα Ιωνία

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η Διάνα Ηλιούπολης που επικράτησε με 1-0 της Νέας Ιωνίας, φτάνοντας τους 4 βαμθούς.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με πάθος και πείσμα και δεν επέτρεψαν στους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους.

Στο 43' ο Φάρος με κεφαλιά έκανε το 1-0 μετά από σέντρα του Κετσετζόγλου, με τη Νέα Ιωνια που δεν μπόρεσε να γίνει απειλητική αισθητά να μένει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σιγάλα με δεύτερη κίτρινη στο 72'.

Πάντως οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν τεσσερις φορές πέναλτι (στο α' ημίχρονο στον Φαρινόλα και Κομνηνο και δυο φορές στην επανάληψη σε χέρι αμυντικού).

Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία του Μπακογιάννη, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο στην επανάληψη.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

4 σουτ Κομνηνου αουτ

7' Φαουλ Χάλου οι αμυντικοι σε κορνερ

11 Σουτ Φαρινολα η μπαλα κοντράρει και κορνερ.

20' Σουτ Πρισιμιτζή η μπάλα άουτ.

37' Σουτ Πρισιμιτζη αουτ

43 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΑ. Ο Φάρος μετά τη σέντρα του Κετσετζόγλου με κεφαλιά κάνει το 1-0.

49' Σουτ του Φάρου ψηλά άουτ.

52' Σέντρα Ποντικάκου ο Κετσετζογλου σουτ κορνερ

73' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ. Ο διαιτητής Μπακογιάννης αποβάλει με δεύτερη κίτρινη τον Σιγάλα.

88' Ζητάει χέρι η Νέα Ιωνία σε χέρι αμυντικού.

90' 3 Νέο χέρι ζητάει η Νέα Ιωνία εντός περιοχής.

ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Μπέτσκο, Καζάκος, Ποντικάκος (90+6' Πανίδης), Νικολι Α., Γιανουλάκης, Μπαρδάκης, Λεοντίου (91' Νίκολι. Π.), Χάλος, Κετσετζόγλου, Φάρος, Αλεξανδρης (61' Δάρρας ).

ΑΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (Σάκης Σάσσαλος): Παπουτσής, Κρητικός, Σιγάλας, Νταϊφώτης, Σταθόπουλος (46' Μπεντας (87' Βογατσάς)), Κουντου, Πρισιμιτζής, Παπαδόπουλος, Φαρινόλα, Μπαλατσούρας (46' Ξαγοράρης), Κομνηνός.