Επιστροφή στις νίκες για τα Σούρμενα, 3-0 το Π. Φάληρο

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα η ομάδα των Σουρμένων, επικρατώντας με 3-0 απέναντι στην ομάδα του Παλαιού Φαλήρου.

Του Ρωμανού Λειβαδίτη

Το σκορ άνοιξε στο 31' ο Φωστέρης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το 2-0 διαμόρφωσε ο Χέλμης στο 37', σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν, δεχόμενοι εν τέλει και τρίτο τέρμα στο πεντηκοστό τρίτο λεπτό, με τον Κώτσι να χρίζεται σκόρερ. Με τη νίκη τους τα Σούρμενα, ανέβηκαν στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας συγκεντρώσει 23 βαθμούς. Αντίθετα, το Παλαιό Φάληρο παραμένει στην τελευταία θέση, με 7 βαθμούς.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Τάμπραντζης): Σκυριώτης, Χριστόπουλος (68' Μερετσόλιας), Μαρινάκης (62' Γιαννόπουλος), Κουμπαρούλης, Γιαννουλάκης, Τσέργας, Φωστέρης (53' Μακρυγιάννης), Χέλμης, Κώτσι, Μασάδο (83' Κόγιας), Παπαδάκης

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Γιάννης Γαζής): Αντωνιάδης, Χασιώτης (46' Σκόρδος), Γκιώνης (54' Αργυριάδης), Μπέλερης, Ντζαβίλης, Ναρλιάν (86' Μουρτίδης), Διγενής, Φωτιάδης, Καλλιοντζάκης, Πασάς (80' Σαμπάνης), Κωνσταντινίδης-Μοντεσαντο