Επιτέλους νίκη για τη Διάνα-Στο νοσοκομείο ο πατέρας του Μουρεζίνη

Με το εμφατικό 4-2 επικράτησε η Διάνα Ηλιούπολης επί του Χαϊδαρίου, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από πέντε ματς συμπεριλαμβανομένου και του αγώνα Κυπέλλου.

. Απρόοπτο στο παιχνίδι, με τον πατέρα του Μουρεζίνη, ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων να αισθάνεται ενοχλήσεις και να μεταφέρεται με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο. Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε στο 20' ο Κετσετζόγλου, μετά από ωραίο συνδυασμό του με τον Καλλέργη, βάζοντας τη Διάνα σε θέση οδηγού στο ματς. Το Χαϊδάρι ισοφάρισε με πέναλτι του Μουρεζίνη στο 40', το οποίο κέρδισε νωρίτερα ο Παυλόπουλος. Δύο λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στον αγώνα με τον Παυλόπουλο να χρίζεται σκορερ. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα των γηπεδούχων κατάφερε να ανατρέψει την - έως εκείνο το σημείο - εις βάρος της κατάσταση. Την ισοφάριση πέτυχε ο Καλλέργης με πέναλτι στο εξηκοστό δεύτερο λεπτό, ενώ ο Φάρος στο 78' πέτυχε καθοριστικό τέρμα για το 3-2. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Καλλέργης στις καθυστερήσεις του αγώνα. Τους 24 βαθμούς έφτασε η Διάνα με τη νίκη της, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση του ομίλου, με το Χαϊδάρι να μένει στην δωδέκατη θέση και τους 12 βαθμούς.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Τσαμόπουλος): Κορράς, Δάρρας Π. (52' Πανίδης - λ.τρ. 89' Μπαλαφούτης), Παντικάκος (58' Γκουτσούλιας), Δάρρας Α., Μπακογιάννης, Καλουδιώτης, Καλλέργης, Μπαρδάκης (46' Αναστασίου), Κετσετζόγλου, Φάρος, Καζάκος

ΧΑΪΔΑΡΙ (Χρήστος Κιούρκος): Μίχος, Πλουμάτος, Γαβαλάς, Αδαμίδης, Τσώνης, Βλάχος, Τζωρτζάτος, Καμπεράι, Παυλόπουλος, Μουρεζίνης, Κατσούλης (70' Περλέσι)