Αλσούπολη-ΓΣ Αργυρούπολης: Διπλός τραυματισμός σε εναέρια σύγκρουση

Από τον τραυματισμό δύο ποδοσφαιριστών σημαδεύτηκε η αναμέτρηση της Αλσούπολης με τον ΓΣ Αργυρούπολης, που έγινε στο δημοτικό στάδιο Ν. Ιωνίας για τη 19η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Συγκεκριμένα, ήταν το 55ο λεπτό όταν ο Μάνδαλος των γηπεδούχων και ο Ρουμπελάκης των φιλοξενούμενων διεκδίκησαν στον αέρα την μπάλα, με κατάληξη να συγκρουστούν κεφάλι με κεφάλι. Αμέσως ο διαιτητής Χριστοδούλου διέκοψε το παιχνίδι και ο γιατρός του αγώνα έσπευσε στο σημείο για να διαπιστώσει ότι ο Μάνδαλος είχε τραυματιστεί στο κεφάλι και ο Ρουμπελάκης πάνω από το φρύδι. Αφού πρώτα πρόσφερε τις απαραίτητες υπηρεσίες για να σταματήσει η αιμορραγία στους δύο ποδοσφαιριστές, ακολούθως κλήθηκε ασθενοφόρο με το οποίο διακομίστηκαν στο νοσοκομείο προκειμένου να υποβληθούν σε ράμματα. Πιο σοβαρός ήταν ο τραυματισμός του Μάνδαλου, καθώς μετά τη σύγκρουση είχε ασταθές βάδισμα και ένιωθε ζάλη. Απόρροια του συμβάντος ήταν να διακοπεί το παιχνίδι και να συνεχιστεί μετά από περίπου δεκαπέντε λεπτά, για να ολοκληρωθεί με σκορ 1-1.