Είχε καλά διαστήματα ο Ατρόμητος Πειραιά στο Ίλιον (2-1 ο Ολυμπιακός)

Γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Ολυμπιακό Λιοσίων στο σημερινό (3/9) φιλικό που έγινε στο ΔΑΚ Ιλίου, παρ' όλα αυτά ο Ατρόμητος Πειραιά είχε τα καλά του διαστήματα στο παιχνίδι και άφησε με... γεύση ικανοποίησης το τεχνικό επιτελείο.

Στα δύο γρήγορα ερυθρόλευκα γκολ οι κυανόλευκοι «απάντησαν» με το τέρμα του Τζάκσον στο 30ο λεπτό, με το 2-1 να παραμένει μέχρι τέλους. Για τους φιλοξενούμενους, απόντες από το ματς ήταν οι Καραμαλίγκας, Μεσσήνης και Κοντάκος.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Κούση παρατάχθηκε ως εξής: Νικολακόπουλος, Α. Σιφνάκης, Χονδρουδάκης, Στεφανής, Μαούνης, Καστράτι, Τζάκσον, Ντόσκορης, Γ. Σιφνάκης, Παπαδάκης, Τσαλίκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Ζάκι, Γαβαλάς, Σκορδίλης, Μπριλάκης, Χρυσάκης, Βαμβακάς, Κακαβογιάννης, Αϊβαλιώτης, Καντέρογλου, Ταλαμπέκος.