Επέστρεψαν από το 0-2 οι Νέοι Ευγενείας, 5-2 τον Προφήτη Ηλία

Αν και βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με 0-2, οι Νέοι Ευγενείας έφτασαν στην ανατροπή επικρατώντας του μαχητικού Προφήτη Ηλία με 5-1 και σημείωσαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 10' οι γηπεδούχοι είχαν πάρει διπλό προβάδισμα με τέρματα των Τσολακάκη(5') και Χάιδου(10').

Όμως οι Νέοι κατόρθωσαν πριν τη λήξη του ημιχρόνου να φέρουν το ματς σρα ίσα με γκολ των Τραμουντάνα(40') και Συράκου(45'). Ο τελευταίος με δύο ακόμα γκολ στην επανάληψη(57', 61') έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, με τον νεοεισελθέντα Γερόλυμο στο 86' να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του Ζησιμόπουλου έχει ο Προφήτης Ηλίας, αλλά και από τις υποδείξεις των δύο βοηθών.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ: Τρικαμηνάς, Σταμπόλης(60' Μαυρέλος), Ζαχαρίου, Φραγκούλης, Οξύνογλου Σ., Λιάκος(60' Δαλέζιος), Τσολακάκης(80' Γκιούζι), Γκλουχ(80' Μασρί), Οξύνογλου Α., Χάιδος, Μπρέγκου(65' Μελαχροινός).

ΝΕΟΙ: Μουτάφης, Τραμουντάνας(75' Κασσαλής), Αδαμακόπουλος(80' Κοζανίτης), Αναστασίου Δ., Αράπι, Μουρελάτος, Αναστασίου Γ., Εδιρνέλης, Συράκος(70' Γερόλυμος), Μακαρονάς, Κουρπάς.