«Καταιγίδα» στην επανάληψη η Χαλκηδόνα, 5-2 την ΑΕ Μοσχάτου

Ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη η Χαλκηδόνα συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας με 5-2 της νεανικής ΑΕ Μοσχάτου.

Οι φιλοξενούμενοι προγήθηκαν με πολύ όμορφο γκολ του Αγγελέτου στο 18', για να ισοφαρίσει η Χαλκηδίνα με τον Παναγιωτόπουλο στο 32'.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβηκαν αισθητά και θα μπορούσαν να έχουν πετύχει πολύ περισσότερα τέρματα, ενώ είχαν και δύο δοκάρια. Στην καλή εικόνα της επανάληψης από τους πρωταγωνιστές ο Κούρτης που σημείωσε ένα φοβερό γκολ στο 71', ενώ έβγαλε και δύο ασίστ. Τα υπόλοιπα γκολ των νικητών έβαλαν οι Γκέκα(55'), Κορτέσης(63') και Παναγιωτόπουλος(67').

Το σκορ έκλεισε για το Μοσχάτο στο τελικό 5-2 ο Δρόσος στο 88' με εκτέλεση φάουλ.

Διαιτήτεσευσε ο Τραϊφόρος.

ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ: Θεοδωρούλας, Κούρτης(82' Σουλιώτης), Πνευματικός Ε.(57' Μάνθος), Φέκος, Μπουζάλη, Κατσάνης, Βοργιάς(46' Κορτέσης), Καρυτινός(65' Μανδαμαδιώτης), Παναγιωτόπουλος, Τσαλίκης, Γκέκα(57' Οικονομάκης).

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κάλα, Λιούμπο, Οικονόμου, Βασιλείου, Καφέζας(73' Κουρέας), Μυλόπουλος, Αγγελέτος, Τσονόπουλος(86' Τσιώτος), Τάνταρος(65' Κανελλόπουλος), Δρόσος, Κατσίκης.