Με σκόρερ Λουκάνι ο Ήφαιστος 2-1 τον Σαρωνικό Αίγινας

Ακόμα μια πολύτιμη νίκη πέτυχε ο Ήφαιστος Νίκαιας. Το συγκρότημα του Αντώνη Καλαμάκη υπέταξε στην επανάληψη με 2-1 την δυναμική ΑΕ Σαρωνικό Αίγινας και την ξεπέρασε στη βαθμολογία.

Μετά από ένα «ακαρπο» πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μεταμορφώθηκαν στην επανάληψη με βοήθεια και από τον πάγκο, καθώς ο Λουκάνι μπήκε στο ημίχρονο σαν αλλαγή και σε 15 λεπτά και άνοιξε το σκορ στο 49', για να διπλασιάσει στο 60' ο Υφαντόπουλος. Οι νησιώτες μείωσαν με τον Πασχάλη στο 65'.

Με δέκα ολοκλήρωσαν τον αγώνα αμφότερες οι ομάδες λόγω αποβολών των Σφικτού(80' 2η κίτρινη) και Τάγκαλου(89'- κλώτσησε αντίπαλο).

Διαιτήτευσε ο Μπαλαχούτης.
ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Ελθίνι, Σεραφείμ, Αλευρής, Μπιάνκι, Υφαντόπουλος, Κουλίζος, Καλαμάκης(46' Λουκάνι), Ζούπα(46' Ντίμιτσας), Βοζίκης(46' Τάγκαλος), Μουρτίδης, Τσέρρι.

ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ: Μπακόμητρος Κ., Τριανταφυλλάκης, Γκαρής Ν., Αγγελάκης, Γκαρής Σ., Σφικτός, Πασχάλης, Τσελάι, Φεϊζούλλα(84' Γκαρής Π.), Κωνσταντινίδης(84' Οικονόμου), Χρυσοχόος(90' Μιστάκου).