Ισόπαλοι Βύζας Μεγάρων και Μαρκό(1-1)

Τους βαθμούς της ισοπαλίας μοιράστηκαν Βύζας Μεγάρων και Μαρκό για την 3η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για το συγκρότημα του Γιώργου Αρχοντάκη, ενώ αντίθετα η ομάδα από   την Ανατολική υπέστη την πρώτη της βαθμολογική απώλεια.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι του Ισίδωρου Σταυριανού σκόραραν με τον Σταμάτη στο 28', όμως το τέρμα αυτό ακυρώθηκε για οφσάιντ από τον πρώτο βοηθό Καρακελέ(Πειραιώς), φάση για την οποία διαμαρτύρονται από το Μαρκό.

Στην επανάληψη το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε ένα λεπτό. Οι Μεγαρίτες άνοιξαν το σκορ στο 78' με τα ξαδέλφια Καραγιάννη να συνεργάζονται, όταν ο Μάριος βρήκε τον Γιάννη για τι 1-0. Το Μαρκό «απάντησε» αστραπιαία με τον Παυλίδη στο 79'.

Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται επίσης στο βοηθό Καρακελέ για ακυρωθέν γκολ του Καρδάμη στο 60'.

Διαιτήτευσε ο Μαμσάκος(Πειραιώς).

ΒΥΖΑΣ(Γιώργος Αρχοντάκης): Πίνης, Ζαχαράκης(34' λ.τρ. Ρέππας), Καρδάμης, Μουσκάι, Γκολφινόπουλος, Φουάσης, Σταμάτης, Νέρες(72' Καραγιάννης Μ., Χαϊκάλης, Χατζημελετιάδης, Καραγιάννης Ι.(80' Μίτσκο).

ΜΑΡΚΟ(Ισίδωρος Σταυριανός): Βουτσελάς, Πάστρας(80' Πίκουλας), Αλεξίου, Λαμπρόπουλος, Καλέργης, Μαρκοπουλιώτης, Ριτσωτάκης(72' Νομικός), Παυλίδης, Ευθυμίου(72' Γκίνη), Σταμάτης(66' Γκαρτζονίκας), Πιέτρης(66' Χριστόπουλος).