Το... έσωσε στο τέλος η Ρόδος, 1-1 με Ιάλυσο

Το ντέρμπι της Ρόδου για τη 12η αγωνιστική στον 3ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής δεν ανέδειξε νικητή. ΑΣ Ρόδος και Ιάλυσος έμειναν στο ισόπαλο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν μια... ανάσα από την επικράτηση και τους γηπεδούχους να «σώζουν» τον βαθμό λίγο πριν την εκπνοή!

Οι ερυθροκίτρινοι προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό με προσπάθεια του Εμπουμπά από κοντά (0-1), ενώ οι πράσινοι ισοφάρισαν στο 95' με απευθείας χτύπημα φάουλ του Κέρη. Αξίζει να σημειωθεί ότι από το 90ο λεπτό ο Ιάλυσος αγωνιζόταν με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Εμπουμπά με δεύτερη κίτρινη.

Διαιτητές: Αλατσάκης (Πειραιά), Αρέστης (Πέλλας)-Σηφάκης (Πειραιά)

ΑΣ ΡΟΔΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Μανουσάκης, Τρόκα, Καψάλης, Καρρίκι, Πατσιαβούρας (56' Νικολόπουλος), Αργκιλέσι, Ντούνιας (72' Μίσκου), Ζούνης, Κέρη, Δούμτσης, Μπαρμπαρούσης

ΙΑΛΥΣΟΣ (Παναγιώτης Σπάρταλης): Τσιγάρος, Χότζα, Γιώργου, Αθανασίου, Εμπουμπά, Κάμπα, Τζουανάκης (93' Πάνος), Βλαχάβας (85' Κοντός), Χατζηνικόλας, Τερζίου (69' λ.τρ. Γεωργακόπουλος), Πατσίλης.