«Σπατάλησε» τις ευκαιρίες ο Αστέρας Βάρης (1-1 στη Σύρο)

Είχε τις ευκαιρίες για να φτάσει ακόμη και στη νίκη ο Αστέρας Βάρης στη Σύρο, όμως δεν τις αξιοποίησε και μοιραία έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Ελλάδα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής, στον 3ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Οι κυανόλευκοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή τους στο 5ο λεπτό, όταν ο Ντούλιας με πλασέ «σημάδεψε» δοκάρι. Από την πλευρά τους, οι νησιώτες πήραν το προβάδισμα στο 57ο λεπτό με κοντινή προσπάθεια του Λαντίκα μετά από γύρισμα του Ζάχη (1-0), όμως τρία λεπτά μετά (60') ο Βασιλειάδης με ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κυανόλευκοι πίεσαν για το γκολ της νίκης και, μάλιστα, είχαν σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσουν σε αυτό. Στο 82ο λεπτό ο Ψυχογιός είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι, στην κεφαλιά που επιχείρησε, ενώ στο 86' ο Ντούλιας δεν μπόρεσε με δύο διαδοχικά σουτ να νικήσει τον γκολκίπερ Παπαδόπουλο.

Διαιτητές: Αλατσάκης (Λέσβου), Δαφερέρας-Πετρίδης (Πειραιώς)

ΕΛΛΑΣ ΣΥΡΟΥ (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Παπαδόπουλος, Αγιώτης (26' λ.τρ. Λαντίκας), Μούντριχας, Πρεβεζιάνος, Κόντσι, Μηνάς, Μελισσόπουλος (76' λ.τρ. Κασάπης), Μάγκας, Οικονομόπουλος, Ζάχι, Μπακατσέλος,

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Γιώργος Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Νταγκουνάκης (64' Γκιούρα), Νικολακόπουλος, Μπάρα, Μάγγος, Ντούνης (64' Καλέλα), Χριστίνης (76' Ντούνιας), Ψυχογιός, Ντούλιας, Βασιλειάδης