Πρόκριση στο τέλος οι Άγιοι Ανάργυροι, 2-0 τον ΑΟ Ιλίου

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε η αναμέτρηση των Αγ. Αναργύρων με τον ΑΟ Ιλίου, με τους γηπεδούχους να καταβάλουν τον γειτονικό αντίπαλο και να παίρνουν την πρόκριση για την τέταρτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τα γκολ του Φωτόπουλου στο 85ο λεπτό με σουτ και του Καριατλή δύο λεπτά αργότερα, επίσης με σουτ. Κατά τα άλλα, έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, με εκατέρωθεν ευκαιρίες, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Διαιτητές: Μητράκος, Γεωργιτσόπουλος-Τζίβρας

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Χρήστος Πιπίνης): Αγγελάκης, Καμβύσης, Κολοκυθάς (30' λ. τρ. Ζαρκαδούλας), Βασιλειάδης, Κατσάρας, Χαραλάμπου (78' Καριατλής), Σκοτόλι (46' Τσαγκαράκης), Αρβανιτάκης (46' Φωτόπουλος), Κωνσταντέλλος (46' Γενίδογαν), Δεσποτόπουλος, Παπουλίδης

ΑΟ ΙΛΙΟΥ (Γιώργος Τζώτζης): Καραγιώργης (36' λ. τρ. Χαλβατζής), Καραλής, Μπάμι, Μανιδάκης (66' Παλιούρας), Λάχας, Μητρόπουλος (46' Δράκος), Παυλίδης (72' Μπενέτος), Λουκόπουλος, Ράπτης, Αγγαλίου, Σκαμάνης (36' λ. τρ. Παπαδημητρίου).